Menu
Vyhledávání
Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Fotogalerie

Informace

Dopis generálního tajemníka Světového luterského svazu

Členským církvím SLS a celostátním výborům členských církví SLS

Ženeva, 30. 9. 2016Vážení vedoucí církevních sborů a církví, milí bratři a sestry, zdravím vás ve jménu našeho Pána Ježíše Krista! Píši vám tento dopis, abych vám sdělil informace o společném shromáždění u příležitosti výročí reformace, chystaném 31. 10. 2016 v Lundu a v Malmö ve Švédsku.

Přípravy na tuto událost probíhají zdárně. Jsme vděčni za velkou podporu, které se nám dostává od Švédské církve, naší členské církve, která je spolu se stockholmskou diecézí katolické církve hostitelem tohoto společného pamětního shromáždění. V současné době probíhají velmi podrobné přípravy liturgie modlitebního bohoslužebného setkání a programu veřejného shromáždění v Aréně v Malmö. Velmi se těšíme, že tato společná výroční slavnost osloví a povzbudí účastníky novým mocným způsobem. V tomto světě dotčeném roztříštěním a konflikty se setkají katolíci a luteráni, aby nechali všechny konflikty za sebou a přihlásili se ke společné budoucnosti, kterou jim Bůh připravil. Náš svět je tolik poznamenán mluvením, které působí rozdělení a je plné nenávisti; my však chceme podtrhnout význam a hodnotu dialogu, který přivedl luterány a katolíky k rozhodnutí připomenout si reformaci společně. Ve světě, který je dezorientován, pokud jde o náboženskou víru, budou luteráni a katolíci moci podat výpověď o hloubce a kráse víry v Ježíše Krista.

V tomto dopise vás chci také upozornit na internetový odkaz, který vám umožní sledovat průběh tohoto společného shromáždění: https://www.lutheranworld.org/content/joint-commemoration-livestream . Stejně jako ve svých předchozích dopisech vás chci i nyní povzbudit, abyste tento odkaz sdíleli s vašimi faráři a sbory, aby mohli sledovat tuto slavnost a účastnit se jí, možná i spolu s katolickými spolubratřími a spolusestrami.

Prosím o stálé vaše stálé modlitby a podporu.

V Kristu

Rev. Dr. Martin Junge, generální tajemník SLS


Generální tajemník SLS, farář Martin Junge, ke svému dopisu přiložil i list, který napsal spolu s kardinálem Kurtem Kochem, předsedou papežské rady pro jednotu křesťanů. Týká se onoho velkého ekumenického shromáždění chystaného v Lundu a v Malmö, které má být svědectvím o sblížení mezi oběma církvemi, o ochotě překonávat bariéry, které je dělí, a společném závazku vytvářet novou budoucnost založenou na vzájemné lásce, vstřícnosti a vydávání svědectví o víře v Ježíše Krista. 


| Autor: jak | Vydáno dne 17. 10. 2016 | 1092 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
19.04.2018: Sušská rybka na Facebooku
Informujeme, že stránku našeho farního sboru najdete také na Facebooku: Sušská rybka Fb. Można tam znaleźć wszelkie aktualne informacje dotyczące życia zborowego oraz ciekawych inicjatyw, godnych polecenia.

18.03.2018: Zpráva ze života a práce sboru za rok 2017
Výroční zprávu ze života a práce sboru najdete zde.

12.12.2017: Porządek nabożeństw - 2018 - Přehled bohoslužeb

Právě vyšel nový přehled služeb Božích na rok 2018. V "papírové" podobě jej můžete obdržet od prosince v kostele při bohoslužbách nebo ve sborovém domě. Celý pořádek je ke stažení zde.


12.03.2017: Sprawozdanie z życia religijno-kościelnego Parafii ŚKEAW w Hawierzowie Suchej za rok 2016
Výroční zprávu ze života a práce sboru najdete zde.

© 2003-2019 sbor Slezské církve evangelické augsburského vyznání v Havířově-Prostřední Suché
Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.