Prázdninový výlet klubu Paprsek na horskou chatu Studeničné

Autor: jak <sucha(at)sceav.cz>, Téma: Naše rybička, Vydáno dne: 28. 07. 2015

Prázdniny jsou ideálním časem na výlety. Na jeden takový jsme se vypravili s dětmi z klubu Paprsek hned na počátku prázdnin v sobotu 4. 7. Protože největší touhou dětí bylo koupání a přesto jsme nechtěli den promarnit jen lenošením u vody, vydali jsme se na Studeničné, kde je možnost koupání a zároveň je cesta na vrchol příjemnou hodinovou procházkou...

Projekt Dětský klub Paprsek je dotován z rozpočtu statutárního města HavířovaKdyž jsme v dopoledních hodinách kráčeli do kopce od vlakového nádraží v Mostech u Jablunkova, slunce pražilo ze všech sil a mladší děti ocenily ochotné dospěláky, kteří jim nesli batohy. Tématem dne byl biblický příběh o tom, jak Pán Ježíš kráčel po moři. Cestou k vytouženému cíli, kterým byla samozřejmě pro většinu dětí voda, jsme si udělali v lese přestávku a společně jsme uvažovali nad Petrem, který vyšel Ježíši naproti po rozbouřených vodách, ale pak ho přemohl strach a začal se topit. Děti z klubu mohly znovu slyšet, že Pán Ježíš je zachráncem, který je nám na blízku, když se někdy „topíme“ ve svém životě.

Před polednem jsme došli na chatu, kde nás čekala dobrá zelňačka i vytoužené koupání v osvěžující chladné vodě, do které děti naskákaly s obrovským nadšením, a když si všichni užili vody, zahráli jsme si na přilehlém hřišti i volejbal.

Do Suché jsme se vraceli unavení i spokojení. S trochou toho „bronzu“ od sluníčka, a doufám, že i s vědomím, že Pán Ježíš je blízko těm, kdo ho volají opravdově.

Edita Nierostková